Price ?
2,50,000.00
| General Details: | |
| Material | aluminium +ms |
| Others: | |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Availability | In Stock |
| Lifting Capacity | 1 ton |
| Lifting Height | 6 meter |
| Load Capacity | 120 kg |
| Max Platform Height | 10 m |
| No Of Persons | 1 Person |
| Operation | Push Around |
| Platform Type | Vertical Mast |
| Power Source | AC-220V |
| Structure | ALUMINIUM+MS |
| Usage/Application | Industrial |
| Weight Kg | 300 T0 500KGS |
Price ?
4,00,000.00
| General Details: | |
| Work Surface | Painted Steel |
| Type of Mast | Double Mast |
| Others: | |
| Availability | In Stock |
| Brand | Mtech |
| Country of Origin | Made in India |
| Installation | Provided |
| Load Capacity | 100-200 kg |
| Model Name/Number | MTC 141 |
| Platform Width | Customize |
| Usage/Application | All |
| Working Height | 10-15 (m) |
if you are interested, please fill the below details: