Price ₹
4,00,000.00
| General details: | |
| MODEL | Pit Mounted Scissor Lift Table |
| Material | Mild Steel |
| Capacity | 2 Ton |
| Others: | |
| Recommended Order Quantity | 1 |
| Modal | Pit Mounted Scissor Lift Table |
| Power | Electric |
| Usage/Application | Industrial |
| Working Height | 16 feet |
| Brand | M Tech Corporation |
| Color | Yellow, Orange, etc. |
| Condition | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
Price ₹
1,00,000.00
| General details: | |
| MODEL | SS Scissor Lift Table |
| Material | Stainless Steel |
| Capacity | 600 kg |
| Others: | |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | M Tech Corporation |
| Country of Origin | Made in India |
| I Deal in | New Only |
| Lift Time | 45 seconds |
| Modal | SS Scissor Lift Table |
| Number of wheels | 4 |
| Power | Electric |
| Running Mode | Moving |
| Surface Finishing | Color Coated |
Price ₹
4,50,000.00
| General details: | |
| MODEL | 3 Ton Scissor Lift Table |
| Material | Mild Steel |
| Capacity | 3 Ton |
| Others: | |
| Brand | M Tech Corporation |
| Country of Origin | Made in India |
| I Deal in | New Only |
| Modal | 3 Ton Scissor Lift Table |
| Power | Electric |
| Power Source | Hydraulic |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Usage/Application | Industrial |
Price ?
8,00,000.00
| General details: | |
| Capacity | 500 kg |
| Others: | |
| Availability | In Stock |
| Brand | Mtech |
| Lift Drive | Hydraulic Lift |
| Main machine Platform length | Customize |
| Main machine platform width | Customize |
| Max Ht | Customize |
| Model Name/Number | MTC 138 |
| Platform Width | Customize |
| Running Mode | Moving |
| Table Dimension LxW | Customize |
| Working Height | More than 30 FT |
Price ?
4,00,000.00
| General details: | |
| Material | Stainless Steel |
| Capacity | 2 Ton |
| Others: | |
| Availability | In Stock |
| Brand | Mtech Corporation |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
| Usage/Application | Industrial |
Price ?
1,00,000.00
| General details: | |
| Capacity | 2000 kg |
| Others: | |
| Availability | In Stock |
| Brand | Mtech Corporation |
| Lift Drive | Hydraulic Lift |
| Main machine Platform length | Custumize |
| Main machine platform width | Custumize |
| Max Ht | Custumize |
| Platform Width | Custumize |
| Running Mode | Moving |
| Table Dimension LxW | Custumize |
| Working Height | Acc to Custumer |
Price ?
40,000.00
| General details: | |
| Material | Stainless Steel |
| Capacity | 600 kg |
| Others: | |
| Availability | In Stock |
| Lift Time | 45 seconds |
| Number of wheels | 4 |
| Power Source | Electric |
| Running Mode | Moving |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Usage/Application | Industrial |
Price ?
2,00,000.00
| General details: | |
| Material | Stainless Steel |
| Capacity | 500 kg |
| Others: | |
| Availability | In Stock |
| Brand | Mtech Corporation |
| Color | Yellow |
| Country of Origin | Made in India |
| Is It Rust Proof | Rust Proof |
| Power Source | Manual |
| Usage/Application | Material Handling |
Price ?
4,00,000.00
| General details: | |
| Material | Mild Steel |
| Capacity | 2 Ton |
| Others: | |
| Availability | In Stock |
| Brand | Mtech Corporation |
| Color | Yellow, Blue |
| Country of Origin | Made in India |
| Is It Rust Proof | Rust Proof |
| Power Source | Hydraulic |
| Usage/Application | Industrial |
Price ?
4,00,000.00
| General details: | |
| Material | Mild Steel |
| Capacity | 3 Ton |
| Others: | |
| Availability | In Stock |
| Brand | Mtech Corporation |
| Country of Origin | Made in India |
| No. Of Wheel | 4 |
| Power Source | Manual |
| Rust Proof | Yes |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Table Size | 8000x4000 mm |
| Usage/Application | Warehouses |
Price ?
4,00,000.00
| General details: | |
| Material | Mild Steel |
| Capacity | 1 Ton |
| Others: | |
| Availability | In Stock |
| Brand | Mtech Corporation |
| Country of Origin | Made in India |
| Power | 280 V |
| Power Source | Electric |
| Usage/Application | Industrial |
| Working Height | 16 feet |
Price ?
4,00,000.00
| General details: | |
| Material | Mild Steel |
| Capacity | 2 Ton |
| Others: | |
| Availability | In Stock |
| Brand | Mtech Corporation |
| Color | Yellow |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
| Usage/Application | Industrial |
| Working Height | 16 feet |
Price ?
4,50,000.00
| General details: | |
| Material | Mild Steel |
| Voltage | 280 V |
| Capacity | 1 Ton |
| Others: | |
| Availability | In Stock |
| Brand | Mtech Corporation |
| Country of Origin | Made in India |
| Is It Rust Proof | Rust Proof |
| Power Source | Electric |
| Usage/Application | Industrial |
| Working Height | 12 m |
Price ?
4,00,000.00
| General details: | |
| Capacity | 500 kg |
| Others: | |
| Availability | In Stock |
| Brand | Mtech |
| Lift Drive | Hydraulic Lift |
| Main machine Platform length | Customize |
| Main machine platform width | Customize |
| Max Ht | Customize |
| Model Name/Number | MTC 138 |
| Platform Width | Customize |
| Running Mode | Moving |
| Table Dimension LxW | Customize |
| Working Height | 30 feet |
Price ?
2,50,000.00
| General details: | |
| Material | MS |
| Capacity | 0.3-0.5 ton |
| Others: | |
| Availability | In Stock |
| Brand | Mtech |
| Lift Drive | Hydraulic Lift |
| Model Name/Number | MTC 138 |
| Platform Area | Custumize |
| Running Mode | Moving |
| Usage/Application | Industrial |
| Working Height | 10 feet |
Price ?
3,00,000.00
| General details: | |
| Material | MS |
| Capacity | 1-2 ton |
| Others: | |
| Availability | In Stock |
| Brand | Mtech |
| Maximum Height | Customize |
| Model Name/Number | MTC |
| No Of Person | 1 |
| Number Of Floors | 1-4 |
| Structure | Mild Steel |
| Usage/Application | All |
| Warranty | 12 Months |
Price ?
50,000.00
| General details: | |
| Material | MS |
| Capacity | 0.3-0.5 ton |
| Others: | |
| Availability | In Stock |
| Brand | MTC |
| Model Name/Number | MTC-134 |
| Net Gross Weight | 200KG |
| Platform Area | 900*500 |
| Running Mode | Moving |
| Usage/Application | Industrial |
Price ?
3,00,000.00
| General details: | |
| Material | Mild Steel |
| Capacity | 1-2 ton |
| Others: | |
| Availability | In Stock |
| Brand | M-TECH CORPORATION |
| Country of Origin | Made in India |
| Drive Type | AC |
| I Deal In | New Only |
| Installation Provided | Yes |
| Maximum Load | 2 TON |
| Usage/Application | WAREHOUSE & FACTORY |
if you are interested, please fill the below details: