Price ₹
4,50,000.00
| General Details: | |
| Model | Container Loading Dock Ramp |
| Material | Mild Steel |
| Automation Grade | Manual |
| Usage/Application | CONTAINER LOADING BY FORKLIFT |
| Others: | |
| Brand | M Tech Corporation |
| Color | Blue |
| Country of Origin | Made in India |
| Function Type | Manual |
| I Deal in | New Only |
| Lifting Capacity | 10 TON |
| Recommended Order Quantity | 1 |
| Modal | Container Loading Dock Ramp |
| Size | 11000*2100MM, CAPACITY-10 TON |
| Type | Hydraulic |
| Warranty | 12 months |
Price ₹
2,50,000.00
| General Details: | |
| Model | Movable Dock Ramp |
| Material | Mild Steel |
| Automation Grade | Manual |
| Usage/Application | Industrial |
| Others: | |
| Brand | MTech Corporation |
| Capacity | 6-10 ton |
| Country of Origin | Made in India |
| Deck Length | 2100x2300 mm |
| Equipment Type | Dock Leveler |
| Function Type | Manual |
| Lifting Capacity | 6-10 ton |
Price ₹
4,50,000.00
| General Details: | |
| Model | Mobile Hydraulic Dock Ramp |
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Others: | |
| Brand | M Tech Corporation |
| Capacity | 10000 Kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Dock Height | 1200 mm |
| Equipment Type | Dock Leveler |
| Function Type | Semi Automatic |
| I Deal in | New Only |
| Lip Length | 400 mm |
| Recommended Order Quantity | 1 |
| Modal | Mobile Hydraulic Dock Ramp |
| Operation | Hydraulic |
| Platform Size (LxW) | 2700 x 2100 mm |
| Warranty | 12 months |
Price ?
4,50,000.00
| General Details: | |
| Material | Mild Steel |
| Automation Grade | Manual |
| Usage/Application | CONTAINER LOADING BY FORKLIFT |
| Others: | |
| Availability | In Stock |
| Brand | MTC |
| Color | Blue |
| Function Type | Manual |
| Lifting Capacity | 10 TON |
| Model Name/Number | MTC |
| Size/Capacity | 11000*2100MM, CAPACITY-10 TON |
| Type | Hydraulic |
| Warranty | 12 months |
Price ?
4,50,000.00
| General Details: | |
| Material | Mild Steel |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Usage/Application | Industrial |
| Others: | |
| Availability | In Stock |
| Brand | Mtech Corporation |
| Capacity | 10 Ton |
| Country of Origin | Made in India |
| Weight | 3 Ton |
Price ?
4,50,000.00
| General Details: | |
| Material | Mild Steel |
| Automation Grade | Automatic |
| Usage/Application | Industrial |
| Others: | |
| Availability | In Stock |
| Brand | Mtech |
| Function Type | Automatic, Semi Automatic |
| Lifting Capacity | Customize |
| Size/Capacity | Customize |
| Type | Scissor |
| Warranty | 12 months |
Price ?
4,50,000.00
| General Details: | |
| Material | Mild Steel |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Usage/Application | Industrial |
| Others: | |
| Availability | In Stock |
| Brand | Mtech |
| Color | All |
| Function Type | Automatic, Semi Automatic |
| Size/Capacity | Customize |
| Type | Hydraulic |
| Warranty | 12 months |
Price ?
4,50,000.00
| General Details: | |
| Material | Mild Steel |
| Others: | |
| Availability | In Stock |
| Capacity | 10000 Kg |
| Deck Length | 11500x2200x1200 |
| Dock Height | 1600 mm |
| Equipment Type | Dock Leveler |
| Function Type | Manual |
| Lifting Capacity | 10 t0 15 ton |
| Lip Length | 400 mm |
| Operation | Hydraulic |
| Platform Size (LxW) | 2000 x 1700 mm |
| Warranty | 12 months |
Price ?
4,50,000.00
| General Details: | |
| Material | Mild Steel |
| Automation Grade | Manual |
| Usage/Application | Industrial |
| Others: | |
| Availability | In Stock |
| Brand | MTC |
| Color | gray 7 yellow |
| Function Type | Manual |
| Lifting Capacity | 10 ton |
| Product Type | CONTAINER LOADING |
| Size/Capacity | 10 Ton |
| Type | Hydraulic |
| Warranty | 12 months |
Price ?
4,50,000.00
| General Details: | |
| Material | Mild Steel |
| Automation Grade | Manual |
| Usage/Application | Industrial |
| Others: | |
| Availability | In Stock |
| Brand | MTC-DR-145 |
| Color | GRAY & YELLOW |
| Function Type | Manual |
| Lifting Capacity | 10 TON |
| Product Type | CONTAINER LOAIDNG |
| Size/Capacity | 10 Ton |
| Type | Hydraulic |
| Warranty | 12 months |
Price ₹
4,50,000.00
| General Details: | |
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Others: | |
| Work Surface | Painted Steel |
| Recommended Order Quantity | 1 |
| Load Capacity | Other |
| Function Type | Automatic, Semi Automatic |
| Equipment Type | Mechanical Dock Levelers |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Green |
| Brand | M Tech Corporation |
| Modal | Mobile Dock Ramp |
| Feature | Easy to use |
Price ₹
4,50,000.00
| General Details: | |
| Model | Container Loading Dock Ramps |
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | CONTAINER LOADING BY FORKLIFT |
| Others: | |
| Function Type | Manual |
| I Deal in | New Only |
| Lifting Capacity | 10 TON |
| Recommended Order Quantity | 1 |
| Modal | MTC |
| Size | 11000*2100MM |
| Type | Hydraulic |
| Warranty | 12 months |
| Automation Grade | Manual |
| Brand | M Tech Corporation |
| Capacity | 10 TON |
| Color | Blue |
| Country of Origin | Made in India |
| Feature | Easy to use |
Price ₹
4,50,000.00
| General Details: | |
| Model | Hydraulic Dock Ramp |
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Others: | |
| Function Type | Semi Automatic |
| I Deal in | New Only |
| Lip Length | 400 mm |
| Recommended Order Quantity | 1 |
| Modal | Hydraulic Dock Ramp |
| Operation | Hydraulic |
| Capacity | 10000 Kg |
| Dock Height | 1200 mm |
| Equipment Type | Dock Leveler |
| Feature | Easy to use |
| Platform Size (LxW) | 2700 x 2100 mm |
| Warranty | 12 months |
Price ₹
4,50,000.00
| General Details: | |
| Model | Dock Ramp |
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Others: | |
| Brand | M Tech Corporation |
| Capacity | 10000 Kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Dock Height | 1200 mm |
| Equipment Type | Dock Leveler |
| Feature | Easy to use |
| Function Type | Semi Automatic |
| I Deal in | New Only |
| Lip Length | 400 mm |
| Modal | Dock Ramp |
| Operation | Hydraulic |
| Platform Size (LxW) | 2700 x 2100 mm |
| Warranty | 12 months |
if you are interested, please fill the below details: