Price ?
4,50,000.00
| General Details: | |
| Material | Mild Steel |
| Capacity | 3 Ton |
| Usage/Application | Industrial |
| Others: | |
| Availability | In Stock |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Hydraulic |
| Surface Finishing | Color Coated |
Price ?
2,50,000.00
| General Details: | |
| Material | MS |
| Capacity | 1-2 ton |
| Usage/Application | Industrial |
| Others: | |
| Availability | In Stock |
| Brand | Mtech |
| Country of Origin | Made in India |
| Maximum Height | Customize |
| Maximum Speed | Customize |
| Model Name/Number | MTC |
| No Of Person | 1 |
| Number Of Floors | 1-4 |
| Power | Customize |
| Warranty | 12 Months |
Price ?
4,50,000.00
| General Details: | |
| Lifting Capacity | 10 Ton |
| Others: | |
| After Sales Service Available | Yes |
| Availability | In Stock |
| Color Coated | Auto Finish PU colored |
| Country of Origin | Made in India |
| Deck Length | 11000 mm |
| Degree Of Incline | 7 to 9 |
| Function Type | Manual |
| Platform Dimensions | 11000x2100mm |
| Warranty | 12 months |
Price ?
2,50,000.00
| General Details: | |
| Material | MS |
| Capacity | <1 ton |
| Usage/Application | Industrial |
| Others: | |
| Availability | In Stock |
| Brand | MTC |
| Country of Origin | Made in India |
| Maximum Height | 6 MTR |
| Maximum Speed | PER MIN12 FEET |
| Model Name/Number | 140 |
| No Of Person | 1 |
| Number Of Floors | 1-4 |
| Power | 440V |
| Warranty | 12 Months |
Price ?
4,50,000.00
| General Details: | |
| Lifting Capacity | 1 TO 20 |
| Others: | |
| After Sales Service Available | Yes |
| Availability | In Stock |
| Color Coated | PU AUTO FINISHED COLOUR |
| Country of Origin | Made in India |
| Deck Length | 11000 |
| Degree Of Incline | 8 TO 10 |
| Equipment Type | Dock Leveler |
| Function Type | Manual |
| Platform Dimensions | 2100 MM WIDTH |
| View in Hindi | ??? ????? ?????? ?????????? ????? ????? |
| Warranty | 12 months |
Price ?
4,50,000.00
| General Details: | |
| Lifting Capacity | 10 TON |
| Others: | |
| Availability | In Stock |
| Country of Origin | Made in India |
| Deck Length | 11000*2100 |
| Degree Of Incline | 6 TO11 |
| Equipment Type | Dock Board / Plate |
| Function Type | Manual |
| Model Name/Number | MTC |
| Platform Dimensions | 11000*2100 |
| Warranty | 12 months |
Price ?
4,50,000.00
| Others: | |
| After Sales Service Available | Yes |
| Availability | In Stock |
| Color Coated | PU AUTO FINISHED |
| Country of Origin | Made in India |
| Deck Length | 11000 |
| Equipment Type | Dock Leveler |
| Function Type | Manual |
| Platform Dimensions | 2100 |
| View in Hindi | ??? ????? ?????? ????? ????? |
| Warranty | 12 months |
if you are interested, please fill the below details: