Price ?
6,00,000.00
?6,00,000.00
| General Details: | |
| Capacity | 10000 Kg |
| Usage/Application | Warehouses |
| Material | Mild Steel |
| Others: | |
| Availability | In Stock |
| Corrosion Resistant | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
| Frequency Range | 50 Hz |
| Function Type | Semi Automatic |
| Lifting distance | 1700 mm |
| Lip Length | 400 mm |
| Phase | Three Phase |
| Power | 1.1 Kw |
| Surface Finishing | Color Coated |
| View in Hindi | 10?? ?????? ??? ?????, ??????: 10000 ?????? |
| Voltage | 380 V |
| GST | 24CDCPP7763C1ZK |
| Year of Establishment | 2014 |
if you are interested, please fill the below details: